Sebastian Szymański (ur. 20 grudnia 1982 w Warszawie) – polski kompozytor muzyki klasycznej. Członek zwyczajny i stypendysta ZAiKS (wielokrotnie), stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (wielokrotnie), członek zwyczajny Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych, członek założyciel Towarzystwa Naukowego EDUCARE – Sekcja Sztuki, założyciel Limanowskiej Orkiestry Kameralnej oraz orkiestry Sinfonietta. Laureat wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów kompozytorskich.
Doktor nauk teologicznych w zakresie Muzyki Sakralnej – praca doktorska obroniona na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie (2022). Absolwent Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. dr hab. Pawła Łukaszewskiego (2015) oraz Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie – praca magisterska z zakresu Muzyki Sakralnej (2012).
Dorobek naukowy Sebastiana Szymańskiego obejmuje referaty i artykuły z zakresu współczesnej muzyki sakralnej, teologii muzyki oraz twórczości, które zostały przedstawione podczas wielu konferencji, seminariów naukowych i warsztatów o zasięgu krajowym i międzynarodowym (w tym zagranicznych).
Utwory Sebastiana Szymańskiego były wykonywane na koncertach kameralnych i symfonicznych w Polsce i za granicą m.in. przez: solistów: Artur Janda, Marcin Tadeusz Łukaszewski, Christian Krämer, Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Justin Snyder, Kai Schumacher; dyrygentów: Jan Łukaszewski, Agnieszka Franków-Żelazny, Paweł Łukaszewski, Michał Klauza, Bartosz Michałowski, Stanisław Strączek; zespoły: Polski Chór Kameralny, Chór Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra, Polski Narodowy Chór Młodzieżowy, Chór Opery Krakowskiej, Chór i Orkiestra Filharmonii Krakowskiej, Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej, Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, Polska Orkiestra Radiowa i inni.
Nagrody
- Nominacja do nagrody FRYDERYK 2023 w kategorii „Album Roku Muzyka Kameralna – Duety” za płytę Sebastiana Szymańskiego PIEŚNI do słów Karola Wojtyły i Romana Brandstaettera w wykonaniu Anny Mikołajczyk-Niewiedział i Marcina Tadeusza Łukaszewskiego.
23.03.2023 r. ZPAV. - Nagroda JM Rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie za NAJLEPSZĄ PRACĘ DOKTORSKĄ
Temat pracy: „Sacrum w kompozycji mszy – poszukiwania i nadzieje. Studium liturgiczno-muzyczne”.
Promotor: ks. prof. dr hab. Robert Tyrała.
08.12.2022 r. Kraków. - Wyróżnienie (nagrody głównej nie przyznano) za utwór Psalm 123 na chór mieszany SAB (2022) podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego w ramach Ogólnopolskiego Forum Chóralistyki Wrocław Miastem Muzyki, 10.10.2022 r. Wrocław.
- Nagroda I miejsce za utwór O orzchis Ecclesia do słów św. Hildegardy z Bingen na chór mieszany, trąbkę i organy (2020) podczas V Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Fide et amore.
13.11.2020 r. Katowice / Żory. - Nominacja do nagrody FRYDERYK 2020 w kategorii „Album Roku Muzyka Współczesna” za płytę ŚPIEWAJMY – MŁODZI MŁODYM w wykonaniu Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny, na której znalazł się utwór Sebastiana Szymańskiego Śpiewajcie do słów św. Augustyna z Hippony.
29.01.2020 r. ZPAV. - Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2019 w kategorii „Muzyka chrześcijańska – klasyczna” za płytę PIE IESU w wykonaniu Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego, na której znalazł się utwór Sebastiana Szymańskiego Pie Jesu na chór żeński.
04.04.2019 r. SWK. - Nominacja do nagrody FRYDERYK 2019 w kategorii „Album Roku Muzyka Współczesna” za płytę PIE IESU w wykonaniu Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego, na której znalazł się utwór Sebastiana Szymańskiego Pie Jesu na chór żeński.
01.02.2019 r. ZPAV. - Grand Prix za utwór Intrada na odsłonięcie i zasłonięcie cudownej figury Matki Boskiej Bolesnej na orkiestrę symfoniczną w konkursie plastyczno-literacko-muzycznym „Matka Boska Limanowska w moim życiu”.
10.09.2016 r. Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. - Wyróżnienie za utwór Jezu, ufam Tobie na chór mieszany w kategorii: Utwór chóralny a cappella podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego w Kaliszu do wierszy ks. Jana Twardowskiego.
29.01.2016 r. Aula im. prof. Jerzego Rubińskiego, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
***
28 marca 2010 roku w Kościele pw. Świętego Ducha w Legionowie odbyło się prawykonanie pierwszej dużej formy kompozytora Passio Domini Nostri Jesu Christi na sopran, alt, tenor, bas, chór dziecięcy i mieszany oraz orkiestrę symfoniczną [ca 80’]. Koncert ten odbył się w 5. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Natomiast kolejne wykonanie z 13 czerwca 2010 roku to koncert dziękczynny za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki.
16 października 2011 roku w 33. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża w Ratuszu Miasta Legionowo miało miejsce prawykonanie utworu Ad Astra na sopran, saksofon, instrumenty etniczne, perkusję, gitarę, fortepian, chór żeński i orkiestrę smyczkową [ca 60’], do wykonania którego kompozytor zaprosił do współpracy muzyków jazzowych m.in. pianistę Sławka Jaskułke i saksofonistę Grzecha Piotrowskiego.
We wrześniu 2014 roku w gmachu Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Polski Chór Kameralny wraz z Orkiestrą Filharmonii Bałtyckiej pod dyrekcją Jana Łukaszewskiego dokonał nagrań utworów Sebastiana Szymańskiego: Jezu, ocal nas!, Dignity of a man, Modlitwa, Lament, Ezechielis, Adagio for strings, Psalmus 91, Waltz.
W 2015 roku kompozytor ukończył pracę nad utworem Błagania na fortepian i taśmę [ca 11’]. Prawykonanie przez Tomasza Lupę odbyło się 8 maja 2015 roku podczas Koncertu Prawykonań na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Utwór ten był wielokrotnie wykonywany za granicą m.in.: w Alter Ratssaal w Baden-Baden (6 sierpnia 2016 roku, Niemcy), Köthen (4 września, 2016 roku, Niemcy) czy na University of Michigan School od Music (16 kwietnia 2018 roku, USA).
W wigilię 100-tnych urodzin ks. Jana Twardowskiego 31 maja 2015 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się prawykonanie utworu Przebudzenie do słów ks. Jana Twardowskiego na sopran, baryton, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną [ca 30’] z udziałem Anny Mikołajczyk-Niewiedział – sopran, Artura Jandy – baryton, Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra przygotowanego przez Pawła Łukaszewskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy. Koncert ten uroczyście rozpoczął festiwal Słowo Zabiera Głos.
Również w 2015 roku kompozytor ukończył pracę nad dwoma utworami chóralnymi: Jezu, ufam Tobie do słów ks. Jana Twardowskiego na chór mieszany [ca 3’], który 29 stycznia 2016 roku został nagrodzony Wyróżnieniem im. prof. Jerzego Rubińskiego podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego w Kaliszu i prawykonany przez Studencki Chór Kameralny WPA UAM pod dyrekcją Eryka Szolca oraz Pie Jesu na chór żeński [ca 3’], którego prawykonanie z udziałem Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra pod dyrekcją Pawła Łukaszewskiego miało miejsce 8 maja 2016 roku podczas XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater w Bazylice Katedralnej Świętych Michała i Floriana w Warszawie. Utwór ten znalazł się na płycie Pie Iesu Chóru Katedry Warszawsko-Praskiej Musica Sacra, która została nominowana do nagrody FRYDERYK 2019 w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna oraz otrzymała Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2019.
W 2018 roku na zamówienie Narodowego Forum Muzyki kompozytor napisał utwór Śpiewajcie do słów św. Augustyna z Hippony na chór mieszany [ca 5’], który został prawykonany w ramach projektu Młodzi Młodym przez Polski Narodowy Chór Młodzieżowy pod dyrekcją Bartosza Michałowskiego 13 lipca 2018 roku w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu, wykonany ponownie 14 lipca 2018 roku w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Symfonicznej i 15 lipca 2018 roku w Muzeum Lubelskim oraz nagrany w lutym 2019 roku w gmachu Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Płyta z utworem kompozytora ŚPIEWAJMY! Młodzi – młodym została nominowana do nagrody FRYDERYK 2020 w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna.
W dorobku artystycznym Sebastiana Szymańskiego ważne miejsce zajmują utwory użytkowe związane z Kościołem Katolickim do których należą m.in.: napisana w dwóch wersjach (na odsłonięcie i zasłonięcie) w latach 2015-2014 Intrada Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej na orkiestrę symfoniczną. Prawykonana i nagrana przez Orkiestrę Reprezentacyjną Straży Granicznej pod dyrekcją Stanisława Strączka 18 czerwca 2016 roku od 11 września 2016 roku towarzyszy codziennie odsłonięciu i zasłonięciu cudownej figury Matki Boskiej Bolesnej w Bazylice Limanowskiej; powstała w 2016 roku Intrada Sanktuarium Matki Bożej Łukawieckiej na nonet instrumentów dętych i perkusję; powstała w dwóch wersjach (na odsłonięcie i zasłonięcie) w 2018 roku Intrada Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej na orkiestrę symfoniczna, która od Niedzieli Wielkanocnej 2019 roku towarzyszy odsłonięciu i zasłonięciu cudownego obrazu Pana Jezusa Przemienionego; napisany w 2017 roku utwór Za Chrystusem do słów s. M. Teresy Anny Izworskiej OSC na chór mieszany z towarzyszeniem organów będący Oficjalnym Hymnem V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
16 października 2019 roku w wawelskiej katedrze odbyło się wykonanie 4 z 7 części Mszy Nadziei – Missa Spei na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną przez chór Psalmodia i orkiestrę Passionart pod dyrekcją Dawida Kusza OP. Utwór powstał z okazji Jubileuszu 10-lecia podniesienia przez papieża Benedykta XVI Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie do godności Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Wykonanie zainaugurował Dzwon Zygmunta, który bijąc tuż przed koncertem powitał zaproszonych gości, a w ramach obchodów odbyła się także Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich.
W maju 2020 roku kompozytor otrzymał stypendium w ramach programu „Kultura w sieci” na projekt pt. „Muzyczna Biografia Karola Wojtyły” (05.2020 r.) przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego. Prawykonanie cyklu 3 pieśni do słów Karola Wojtyły odbyło się w sierpniu 2020 roku z udziałem Urszuli Palka-Ranosz (sopran) i Marcina Tadeusza Łukaszewskiego (fortepian).
W październiku 2020 roku Sebastian Szymański napisał utwór O orzchis Ecclesia na chór mieszany, trąbkę i organy do słów św. Hildegardy z Bingen, za który otrzymał nagrodę I miejsca w V Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim odbywającym się podczas XIV Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore. Prawykonanie utworu zostało zaplanowane na kolejną edycję festiwalu (2021).
6 grudnia 2020 roku w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie odbył się Koncert z okazji 40-lecia powstania NZS i NSZZ „Solidarność”, podczas którego miało miejsce prawykonanie (7 części) Missa Spei na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną. Utwór wykonali: Chór Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – przygotowanie Piotr Piwko, Górecki Chamber Choir – przygotowanie Janusz Wierzgacz, Chór Opery Krakowskiej, Orkiestra Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Sebastian Perłowski – dyrygent, Wojciech Trela – narrator.
17 września 2021 roku podczas Koncertu Prawykonań V Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego Fide et Amore w Kościele Niepokalanego Serca NMP w Żorach – Rowniu odbyło się prawykonanie utworu O orzchis Ecclesia do słów św. Hildegardy z Bingen na chór mieszany, trąbkę i organy. Utwór został nagrodzony I miejscem, a jego partytura została wydana w Zeszycie naukowym festiwalu Fide et Amore Studia Hildegardiana Sariensia.
19 listopada 2021 roku odbyło się prawykonanie utworu Myśląc Ojczyzna do słów Karola Wojtyły na chór mieszany z udziałem chóru Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie PSALMODIA pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika oraz premiera najnowszej płyty zespołu – CONFIDO, na której znalazł się ww. utwór kompozytora. Koncert odbył się w ramach XVI Dni Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej.
W styczniu 2022 roku decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego Sebastian Szymański został jednym z laureatów konkursu o stypendia twórcze. Efektem tego działania było powstanie Cyklu 7 pieśni na sopran i fortepian do słów Romana Brandstaettera, którego prawykonanie z udziałem Anny Mikołajczyk-Niewiedział i Marcina Tadeusza Łukaszewskiego miało miejsce 20 października 2022 roku w Sali Błękitnej Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Tego dnia odbyła się również premiera płyty PIEŚNI.
Ponadto w 2022 roku kompozytor otrzymał stypendium twórcze od Zarządu Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS na napisanie utworu Nunc Dimittis na chór męski TTTBB.
W październiku 2022 roku Sebastian Szymański otrzymał Wyróżnienie (nagrody głównej nie przyznano) za utwór Psalm 123 na chór mieszany SAB (2022) podczas Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego w ramach Ogólnopolskiego Forum Chóralistyki Wrocław Miastem Muzyki.
W 2022 roku powstał również utwór Zdrowaś Maryjo, boleści pełna na chór mieszany i organy do słów Świętego Bonawentury na zamówienie Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.
W lutym 2023 roku, nakładem Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ukazała się monografia kompozytora pt.: Sacrum w kompozycji mszy – poszukiwania i nadzieje. Studium liturgiczno-muzyczne.
W marcu 2023 roku Sebastian Szymański otrzymał nominację do nagrody FRYDERYK 2023 w kategorii „Album Roku Muzyka Kameralna – Duety” za płytę PIEŚNI do słów Karola Wojtyły i Romana Brandstaettera w wykonaniu Anny Mikołajczyk-Niewiedział i Marcina Tadeusza Łukaszewskiego.
23 kwietnia 2023 roku w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, podczas koncertu Jest takie miejsce, taki kraj, odbyło się prawykonanie utworu Sebastiana Szymańskiego Sinfonietta na orkiestrę smyczkową z udziałem orkiestry RONDINE pod dyrekcją Katarzyny Wrony.
***
Wykonania muzyki (wybrane)
- Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie – prawykonanie utworu Sebastiana Szymańskiego Sinfonietta na orkiestrę smyczkową z udziałem orkiestry RONDINE pod dyrekcją Katarzyny Wrony podczas koncertu Jest takie miejsce, taki kraj (23.04.2023)
- Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – Premiera płyty „Pieśni” – prawykonanie Cyklu 7 pieśni na sopran i fortepian do słów Romana Brandstaettera oraz wykonanie cyklu 3 pieśni do słów Karola Wojtyły – Muzyczna Biografia Karola Wojtyły (20.10.2022)
- Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – Koncert Spirit of Nature w ramach Projektu Akademia Chóralna – wykonanie Veni Creator Spiritus (28.08.2022)
- Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu – Koncert Spirit of Nature w ramach Projektu Akademia Chóralna – wykonanie Veni Creator Spiritus (27.08.2022)
- Pfarrkirche St. Peter und Paul, Görlitz (Niemcy) – Koncert Spirit of Nature w ramach Projektu Akademia Chóralna – prawykonanie Veni Creator Spiritus (26.08.2022)
- Kościół pw. Św. Augustyna we Wrocławiu, „Oczekiwanie” – koncert na zakończenie sezonu artystycznego, Prawykonanie utworu Oczekiwanie do słów Marii Szymańskiej (09.07.2022)
- Kościół św. Józefa w Krakowie, Pierwszy koncert promujący płytę „Confido“ chóru Psalmodia pod dyrekcją Włodzimierza Siedlika – prawykonanie chóralne utworu Myśląc Ojczyzna do słów Karola Wojtyły na chór mieszany a cappella (19.11.2021)
- Kościół pw. Niepokalanego Serca NMP w Żorach (Rowień), Koncert prawykonań V Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego „Fide et Amore” – wykonanie utworu O orzchis Ecclesia na chór mieszany, trąbkę i organy (17.09.2021)
- Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie – XXIV Forum im. Witolda Lutosławskiego – Koncert kameralny – wykonanie utworu Dziwna Muzyka Wieczoru do słów Adama Mickiewicza (23.05.2021)
- Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie – Koncert z okazji 40-lecia powstania NZS i NSZZ „Solidarność” – prawykonanie Missa Spei (06.12.2020)
- Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Nowym Sączu – Koncert kolędowy – polskie kolędy w opracowaniu kompozytora (06.01.2020)
- Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej – Koncert noworoczny – polskie kolędy w opracowaniu kompozytora (05.01.2020)
- Wawel, Bazylika archikatedralna św. Stanisława i św. Wacława w Krakowie – wykonanie 4 z 7 części Missa Spei na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną z okazji Jubileuszu 10-lecia podniesienia przez papieża Benedykta XVI Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie do godności Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie (16.10.2019)
- Église Saint-Maclou w Rouen (Francja) – wykonanie Matko Pana Naszego podczas Festiwalu L’INEDIT Musique sacrée (07.06.2019)
- Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu NFM (25-27.02.2019)
- Muzeum Lubelskie – Koncert Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego „Młodzi Młodym” (15.07.2018)
- Sala Koncertowa Radomskiej Orkiestry Symfonicznej – Koncert Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego „Młodzi Młodym” (14.07.2018)
- Muzeum Okręgowe w Sandomierzu – Koncert Polskiego Narodowego Chóru Młodzieżowego „Młodzi Młodym” (13.07.2018)
- Archikatedra św. Stanisława Kostki w Łodzi – Koncert Nowej Muzyki Sakralnej (03.06.2018)
- Chip Davis Studio, University of Michigan School of Music, USA – Isomorphia – concert by Justin Snyder with music by Charvet, Debussy, Joyce, Raman, Raz, and Szymanski (16.04.2018)
- Opactwo OO. Cystersów w Szczyrzycu (05.11.2017)
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu (07.04.2017)
- Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie (14.11.2016)
- Kościół Ewangelicko-Augsburski Świętej Trójcy w Warszawie – KONCERT REFORMACYJNY. W programie utwory kompozytorów: Paweł Łukaszewski, Paul Mealor, Gabriel Faure, Arvo Pärt, Ola Giejlo, Stanisław Moryto, John Rutter, Sebastian Szymański (29.10.2016)
- Köthen (Germany) – ‚Love surrounds us’ | Kai Schumacher, Piano und Elektronik | Werke von Pierre Jodlowski, Sebastian Szymanski, Lampshade (Arr.: Kai Schumacher), Moderat (Arr.: Kai Schumacher) – Köthener Bachfesttage (04.09.2016)
- Alter Ratssaal, Baden-Baden (Germany) – Lecture-Recital // Europäische Komponisten zwischen Avantgarde und Popkultur (06.08.2016)
- Bazylika Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej – Jubileusz 25-lecia Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej (05.06.2016)
- Bazylika Katedralna Świętych Michała i Floriana w Warszawie – XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej Gaude Mater (08.05.2016)
- Filharmonia Kaliska – I Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski (29.01.2016)
- Zamek Królewski w Warszawie – Jubileusz 100-lecia urodzin ks. Jana Twardowskiego (31.05.2015)
- Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie – Koncert Prawykonań (08.05.2015, 09.05.2014)
- Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku (22-23.09.2014)
- Syreni Śpiew w Warszawie (16.10.2012)
- Ratusz Miasta Legionowo – Koncert upamiętniający 33 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża (16.10.2011)
- Kościół Najświętszego Zbawiciela w Warszawie – Koncert dziękczynny za beatyfikację ks. Jerzego Popiełuszki (13.06.2010)
- Kościół pw Ducha Świętego w Legionowie – Koncert w 5. rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II (28.03.2010)
- Fabryka Trzciny w Warszawie (24.07.2009)
- Klub55 w Warszawie – Projekt Opus Warszawski (07.05.2009)
- Radio Kampus w Warszawie (06.05.2009)
- Telewizja Polska w Warszawie – (06.05.2009)
- Pałac Kultury i Nauki w Warszawie (07.12.2008)
- Podziemia Kamedulskie w Warszawie – Jazzowe zaduszki (02.11.2008)
© Sebastian Szymański 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.