Podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej MUZYKA W EDUKACJI Sebastian Szymański wygłosił referat pt.: Muzyka sakralna w świetle twórczości własnej. Wystąpienie miało na celu przedstawienie aktualnej sytuacji muzyki sakralnej w Polsce. Jako przykład posłużyły fragmenty rozmów wybitnego kompozytora prof. dr hab. Pawła Łukaszewskiego z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz prezentacja czterech utworów własnych z lat 2012 – 2016 na zróżnicowane instrumentarium. Wygłoszony referat został urozmaicony wystąpieniem wspaniałej pianistki Joanny Sochackiej, która wykonała utwór Wishing you well (2012) na fortepian Sebastiana Szymańskiego. Artystka w listopadzie 2016 roku zadebiutuje w Carnegie Hall w Nowym Jorku.

img_1184Wykonanie Wishing you well przez Joannę Sochacką, fot. w błękitnym kadrze

Joanna Sochacka (*1993)
Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w Tymbarku w klasie mgr Roberta Rośka, obecnie studentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Pikula. Laureatka wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych, m.in. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego ,,Ischia” w Neapolu, Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Szafarni, Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Narvie w Estonii, Międzynarodowego Konkursu im. Moszkowskiego w Kielcach, Międzynarodowego Konkursu im. J. Zarębskiego w Warszawie, Ogólnopolskiego Turnieju Chopinowskiego im. Stefańskich w Krakowie, Ogólnopolskiego Konkursu im. Emmy Altberg w Łodzi, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Castellana Grotte we Włoszech.

Brała udział w wielu koncertach i festiwalach pianistycznych w Polsce (m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Krakowskiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, Filharmonii Łódzkiej, w willi ,,Atma ” w Zakopanem, na festiwalach w Katowicach, ,Iwoniczu- Zdroju, Przemyślu). Regularnie występuje również z recitalami na festiwalach za granicą (we Francji, w Austrii, Mołdawii, Niemczech, Hiszpanii,Anglii).

W najbliższym czasie zadebiutuje w Filharmonii Krakowskiej z towarzyszeniem orkiestry w Koncercie b-moll P. Czajkowskiego ,oraz w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Była wielokrotną stypendystką Małopolskiej Fundacji ,,Sapere auso”, Instytutu Adama Mickiewicza, Rotary Club Cracow, a także w latach 2008-2012 podopieczną Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Uzdolnionych. Doskonaliła swoje umiejętności pod okiem wielu wybitnych pedagogów, m.in. Janusza Olejniczaka, Akiko Ebi, Lilji Zilberstein, Diny Yoffe, Anny Malikovej, Paula Badury-Skody, Joaquína Soriano, Ralfa Nattkempera,Uty Wayand, Stanisława Tichonowa, Andrzeja Jasińskiego, Victora Derevianko,Tamasa Ungara , Waldemara Wojtala, Martino Tirimo, Tamary Stefanovich.

img_7527_fotorJoanna Sochacka & Sebastian Szymański, fot. w błękitnym kadrze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s